Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Adem OSMANI

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 110 krere dele dhe 100 qengja per shitje, 4500 litra qumesht dele dhe ullinje ne 76 rrenje ne sasine 500 kg, 30 pula nga te cilat 1000 kokrra produkte per shitje. Ne siperfaqen 500 m2 perime si speca, domate, qepe, patate, fasule, bamje, kastraveca etj.

Ferma Adem OSMANI
Adresa Varibop
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 320 Lekë/kg

100 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi i qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar. Ky mish ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe. Personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire ta evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Qumësht dele
Qumësht dele 80 Lekë/litër

4,500 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumeshti është natyral, pa përzierës dhe i kontrolluar nga shërbimet veterinare. Vlen të thuhet që ky lloj ushqimi është i rregulluar shumë ashpër në aspekte higjienike dhe kualitative, sipas udhëzimeve .

Ullinj
Ullinj 120 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Kalinjot

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, konservim dhe për prodhim vaji, gjithashtu mund të themi se gjethet e ullirit veprojnë drejtpërdrejt kundër hipertensionit, sidomos në fazën fillestare ulliri ka dhe veti të uli ethet e të pakësoje sasinë e sheqerit në gjak.

Vezë pule
Vezë pule 15 Lekë/njësi

1,000 njësi në 12 muaj

Varieteti: veze pule

Ky lloj produkti përdoret për konsumim vetjak, ka vlera ushqyese për gatime të ndryshme, përdoret për ëmbëlsira dhe si element përbërës në maska që përdoren për trajtimin e fytyrës.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5