Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Telha DELILAJ

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 3 krere lopeve dhe tre krere vicave, nga qumeshti i te cilave prodhon 500 kg salce kosi , 80 kg gjalp, 200 kg gjize, produkt per shitje gjithashtu edhe 10 pula per perdorim vetjak, si dhe 500 m2 perime si : speca, domate, patatae, qepe, fasule, bamje, kastraveca dhe peme frutore si molle, kumbulla, pjeshk per perdorim vetjak.

Ferma Telha DELILAJ
Adresa Podgoran
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Salcë kosi
Salcë kosi 150 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Salce kosi

Salcë kosi e shijshme per konsumim, një nga vetitë e saj është se mund të ruhet në frigorifer për rreth një javë nga momenti i përgatitjes.

Gjalp
Gjalp 500 Lekë/kg

80 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjalp i bardhe

Ka vlera te larta ushqyese dhe eshte shume i mire sepse bagetite ushqehen ne natyre me kullote bio. Gjalpe i vertete me 0 % margarine, gjalpe fshati ashtu sic del nga skremimi i qumeshtit.

Gjizë
Gjizë 150 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Lope.

Gjiza zihet nga vetë fermeri me familjarët e tij. Duhet theksuar se gjithçka bëhet në mënyrë tradicionale dhe brenda standarteve. Ky produkte perdoret per konsumim te pergjithshem. Mjaft i shijshem ne perdorim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5