Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Vasil SIMONI

Kjo familje kultivon rreth 20 kv domate në tre muaj. Gjithashtu fermeri kultivon misër për nevojat familjare. Ai ka një lopë, qumështin e të cilës ja blejnë në shtëpi disa fabrika përpunuese të qumështit.

Ferma Vasil SIMONI
Adresa Fshari Lumth
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

2,000 kg në 3 muaj

Varieteti: Vendi

Ky varietet domateje eshte i pershtatshem per sallate. Produkt bio dhe rezistent ndaj kohes.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5