Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Lazer DODANI

Ky fermer dallohet për kultivimin dhe tregtimin e ullinjëve. Ka 5 vite që ka mbjellë një siperfaqe prej 1000 m2 me 130 rrënjë ullinj nga të cilët nxjerr në treg 100 kg ullinj. Sapo kanë filluar të hyjnë në prodhim por në vitet në vazhdim shpreson të rrisë prodhimin.Gjithashtu ai prodhon 30 kg portokalla dhe 30 kg mandarina , domate, speca, kastraveca, patellxhana, fasule, patate, qepë si dhe mbarështon 2 krerë derra dhe 20 krerë pula nga të cilat përfiton 1200 kokrra vezë.

Ka mbi 10 vite që merret me kultivimin e këtyre kulturave, pra ka eksperiencë në këtë drejtim.

Ferma Lazer DODANI
Adresa Fshati Narac
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ullinj
Ullinj 180 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Frantoio

Keta varietete ullinjsh jane të mirë për tu bere vaj, por edhe për konsumim te perditshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5