Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Zef DODANI

Ky fermer dallohet për kultivimin dhe tregtimin e ullinjëve. Ka 8 vite që ka mbjellë një sipërfaqe prej 4000 m2 me 130 rrënjë ullinj nga të cilet nxjerr në treg 1500 kg ullinj. Gjithashtu ai prodhon domate, speca, kastraveca,patëllxhana , qepë, fasule, patate, fasule, rrush nga i cili prodhon 50 kg raki si dhe mbareshton 1 derr 3 l

Ka mbi 20 vite që merret me kultivimin e këtyre kulturave, pra ka eksperiencë në këtë drejtim.

Ferma Zef DODANI
Adresa Fshati Naraç
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ullinj
Ullinj 180 Lekë/kg

1,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Frantoio

Keta varietete ullinjsh jane të mirë për tu bere vaj por edhe për konsumim te perditshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5