Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Besnik MURATAJ

Ky fermer merret me kultivimin e 13000 m2 rrush merlot ne sasine 140 kv per shitje, 300 rrenje ullinj frantoj ne sasine 4 kv vaj per shitje, jonxhe ne sasine 200 dengje, 5 kv fasule ne siperfaqen 4000 m2, grure ne sasine 10 kv , 50 rrenej qershi, 60 rrenje kumbulla per shitje, mbareshtron dhe 150 pula, veze per shitje 80 kokra ne dite.

Ferma Besnik MURATAJ
Adresa Piskove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 70 Lekë/kg

14,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, reçel, gliko, raki dhe njëkohesisht përdoret dhe si frut i thatë. Ai mbron nga keqtretja e stomakut, temperatura, sëmundjet e mëlçisë, si dhe nga mjaftë sëmundje të tjera. Gjithashtu rrushi ndikon në zhdukjen e kariesit të dhëmbëve. Rrushi i zi mendohet se ndihmon shumë organizmin për tu pastruar nga helmet.

Vaj ulliri
Vaj ulliri 600 Lekë/litër

400 litra në 12 muaj

Varieteti: Frantoj

Ky lloj produkti përdoret për konsumim vetjak, ka vlera ushqyese dhe rekomandohet të përdoret për gatime të ndryshme. Ky lloj varieteti përdoret për të prodhuar sasi dhe cilësi shumë të mirë të vajit, gjithashtu i jep dhe një aromë të këndshme vajit kur e konsumon. Është rezistente në transport.

Jonxhë
Jonxhë 500 Lekë/dëngje

200 dëngje në 12 muaj

Varieteti: Jonxhe

Eshtë ushqimi bazë për blegtorinë dhe ka vlera ushqyese të larta.

Fasule
Fasule 180 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Fasule shumë cilësore dhe e shëndetshme. Fasulet janë të pasura me proteina dhe karbohidrate të cilat janë shumë të nevojshme për organizmin tonë, ferma i ka përdorur plehun organik dhe i ka vaditur mbi 5 herë gjë e cilka i ka bërë që të ziejnë për një kohë të shkurtër.

Grurë
Grurë 50 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Grurë i pastër dhe i shëndetshëm, përdoret për prodhimine bukës.

Qershi
Qershi 150 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Napolon

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, konservim, reçel dhe gliko. Qershitë bëjnë të mundur uljen e kolesterolit në trup, lehtëson dhimbjet për ata që vuajnë nga artriti dhe gjithashtu vepron si një agjent kundër plakjes.

Kumbulla
Kumbulla 50 Lekë/kg

900 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdorët për konsum të përditshëm, konservim, reçel dhe gliko. Kumbulla ka sasi të larta sheqeri dhe rekomandohet të përdoret në sasi të ulta nga ata që vuajnë nga diabeti. Është rezistent në transport.

Vezë pule
Vezë pule 15 Lekë/njësi

25,000 njësi në 12 muaj

Varieteti: veze pule

Ky lloj produkti përdoret për konsumim vetjak, ka vlera ushqyese për gatime të ndryshme, përdoret për ëmbëlsira dhe si element përbërës në maska që përdoren për trajtimin e fytyrës.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5