Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Lili FEZGA

Ky fermer merret me blegtori, merret me mbareshtrimin e 450 krere dhi, qumeshtin e dhise ne sasine 250 kv per shitje, gjithashtu prodhon djath ne sasine 60 kv per shitje.

Ne siperfaqen 200 m2 kultivon perime si :speca, domate vendi, qepe, fasule, bamje, kastraveca etj. per perdorim vetjakdhe vresht per perdorim vetjak.

Ferma Lili FEZGA
Adresa Xhanar
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qumësht dhie
Qumësht dhie 80 Lekë/litër

25,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Dhie

Ka vlera te larta ushqyese dhe eshte shume i mire sepse bagetite ushqehen ne natyre me kullote bio.

Djath dhie
Djath dhie 600 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Djath dhie

Djathë tradicional nga qumësht dhie. Ka pak yndyrna, është më i pasur në amiant, magnezium, fosfor dhe ka cilësi kundëralergjike, për arsye të përbërësve të proteinave të qumështit të dhisë.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5