Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Mustafa SAKOLLARI

Ky fermer merret me blegtori, merret me mbareshtrimin e 250 krere dele dhe 180 qengja per shitje, qumeshtin e deles ne sasine 15 kv per shitje, gjithashtu mbareshtron 5 lope dhe 5 vica per shitje te ushqera me qumeshtin e lopes, si dhe 50 pula per shitje veze 100 kokra ne jave perdorim vetjak.

Ne siperfaqen 200 m2 kultivon perime si :speca, domate, qepe, fasule, bamje, kastraveca etj. per perdorim vetjak dhe peme frutore si moll, dardhe, pjeshke per perdorim vetjak. Ne siperfaqen 7000 m2 prodhon miser, jonxhe, tershere, grure si baze ushqimore per blegtorine.

Ferma Mustafa SAKOLLARI
Adresa Fratar
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 320 Lekë/kg

180 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Qumësht dele
Qumësht dele 80 Lekë/litër

1,500 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumeshti është i natyral pa përzierës, dhe i kontrolluar nga shërbimet veterinare. Vlen të thuhet që ky lloj ushqimi është i rregulluar shumë ashpër në aspekte higjienike dhe kualitative, sipas udhëzimeve .

Viça
Viça 400 Lekë/kg

5 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Vicat me mish me vlera te larta ushqyese, viçat kulloten e marrin ne terren.

Vezë pule
Vezë pule 12 Lekë/njësi

5,000 njësi në 12 muaj

Varieteti: veze pule

Ky lloj produkti përdoret për konsumim vetjak, ka vlera ushqyese për gatime të ndryshme, përdoret për ëmbëlsira dhe si element përbërës në maska që përdoren për trajtimin e fytyrës.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5