Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Mandi YMERI

Ky fermer merret me blegtori, merret me mbareshtrimin e 200 krere dele dhe 200 qengja per shitje, qumeshtin e deles ne sasine 30 kv per shitje, gjithashtu mbareshtron 7 krere lope dhe 7 vica per shitje, qumeshtin e lopes per perdorim vetjak,30 dhi dhe 20 keca per shitje,qumesht dhie ne sasine 10 kv per shitje pjesen tjeter djath per perdorim vetjak. Si dhe 30 pula, 100 veze /jave per shitje dhe 20 gjela per shitje.

Ne siperfaqen 200 m2 kultivon perime si :speca, domate ne sasine 5k v per shitje, qepe, fasule 50 kg per shitje, bamje, kastraveca etj. per perdorim vetjak. Prodhon 15 kv rraki per shitje si dhe 4 kv arre produkt per shitje.

Ferma Mandi YMERI
Adresa Fratar
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 320 Lekë/kg

200 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Qumësht dele
Qumësht dele 80 Lekë/litër

3,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumeshti është i natyral pa përzierës, dhe i kontrolluar nga shërbimet veterinare. Vlen të thuhet që ky lloj ushqimi është i rregulluar shumë ashpër në aspekte higjienike dhe kualitative, sipas udhëzimeve .

Viça
Viça 400 Lekë/kg

7 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Vicat me mish me vlera te larta ushqyese, viçat kulloten e marrin ne terren.

Keca
Keca 280 Lekë/kg

20 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Mishi ka nje shije te mire per arsye se kecat kullosin ne natyre. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese.

Qumësht dhie
Qumësht dhie 80 Lekë/litër

1,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Dhie

Qumeshti është i natyral pa përzierës, dhe i kontrolluar nga shërbimet veterinare. Vlen të thuhet që ky lloj ushqimi është i rregulluar shumë ashpër në aspekte higjienike dhe kualitative, sipas udhëzimeve .

Pula fshati
Pula fshati 700 Lekë/kg

20 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Pulart rriten dhe ushqehen në terren, ndërsa në sezonin e dimrit ushqehen me misër, grurë, krunde, jonxhe, panxharë, etj. Mishi ka shije shumë të mirë dhe përmbanë vlera të larta ushqyese.

Vezë pule
Vezë pule 12 Lekë/njësi

5,000 njësi në 12 muaj

Varieteti: veze pule

Ky lloj produkti përdoret për konsumim vetjak, ka vlera ushqyese për gatime të ndryshme, përdoret për ëmbëlsira dhe si element përbërës në maska që përdoren për trajtimin e fytyrës.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Domatet janë shumë të përshtatshme për konsum në sallatë, gjellë si dhe salcë.

Speca
Speca 60 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Kapi jeshile.

Spec i rritur në mënyrë natyrale, konsumohet i freskët ose turshi. toka ku janë mbjell specat është plehëruar me pleh organik dhe prashitur me pleh kimik.

Qepë
Qepë 50 Lekë/kg

50 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Varietet shumë cilësor dhe i shëndetshëm. Konsumohet e thatë ose e njomë.

Fasule
Fasule 50 Lekë/kg

50 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Fasule shumë cilësore dhe e shëndetshme. Fasulet janë të pasura me proteina dhe karbohidrate të cilat janë shumë të nevojshme për organizmin tonë.

Raki rrushi
Raki rrushi 400 Lekë/litër

150 litra në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Rakia prodhohet nga distilimi i lengut te rrushit "Merlot", cilesi shume e larte. Perdoret per konsum te perditshem per gjinin mashkullore, ka veti kuruese dhe sherben si disifektant.

Arra
Arra 400 Lekë/kg

400 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ka vlera ushqyese dhe shërben për përgatitjen e ëmbelsirave në pasticeri . Kryesisht për bakllavanë tradicionale shqipëtare . Arra njihet si frut yndyore dhe vajore . Lekura e arres përdoret dhe në kozmetik.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5