Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ristan OSMENAJ

Ky fermer prodhon patate, karrote, lule laker, brokol, qepe, sharqi dhe pjeper. Kjo zone eshte e njohur per prodhimin e mire te ketyre kulturave.

Ferma Ristan OSMENAJ
Adresa Qender
Divjakë

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Patate
Patate 40 Lekë/kg

800 kg në 12 muaj

Varieteti: Divjake

Produkt cilesor dhe i shijshem.

Karrota
Karrota 40 Lekë/kg

800 kg në 12 muaj

Varieteti: Divjake

Produkt i pershtatshem per sallate, gjelle dhe per leng frutash.

Lule lakre
Lule lakre 60 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Produkt i pershtatshem per turshi, sallate dhe gjelle.

Brokoli
Brokoli 60 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky eshte nje nga 8 produktet me me shume vlera ushqyese ne bote. perdoret ne supe dhe si sallate.

Qepë
Qepë 60 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: E njome

Produkt i pershtatshem per sallate dhe gatime te ndryshme.

Shalqi
Shalqi 16 Lekë/kg

400 kg në 12 muaj

Varieteti: Divjake

Produkt i pasur me leng. I embel dhe i shijshem

Pjepër
Pjepër 30 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Frut i shijshem dhe i shendetshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5