Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Naum PRENDI

Ky fermer prodhon patate, karrota, sharqi, pjeper, kok laker dhe brokol. Fermeri ka vite qe kultivon keto produkte dhe eshte i suksesshem ne treg.

Ferma Naum PRENDI
Adresa Fshati i Ri
Divjakë

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Patate
Patate 20 Lekë/kg

600 kg në 6 muaj

Varieteti: Vendi

Patate e shijshme dhe qe zien shpejt. Perdoret per pure, sallate, tave apo skuqje.

Karrota
Karrota 30 Lekë/kg

600 kg në 3 muaj

Varieteti: Divjake

Karrote e embel, e pasur me leng. Perdoret ne gatime, si edhe per lengje frutash. Eshte produkt i pasur me vitamina.

Shalqi
Shalqi 10 Lekë/kg

100 kg në 3 muaj

Varieteti: Vendi

Shalqi i pjekur mire, i embel dhe plot leng.

Pjepër
Pjepër 30 Lekë/kg

100 kg në 3 muaj

Varieteti: I verdhe

Pjeper i pjekur mire. Produkt bio.

Kokë lakër
Kokë lakër 15 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Produkt i pershtatshem per sallate.

Brokoli
Brokoli 60 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Produkt teper i shendetshem dhe i ushqyeshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5