Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ahmet RAPI

Ky fermer merret me kultivimin e 1000 m2 lajthi, 30 rrenje ne sasine 900 kg per shitje. Kultivon pjeshke, molle, ullinj,kajsi ne sasi te vogel per perdorim vetjak.

Ferma Ahmet RAPI
Adresa Fratar
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Lajthi
Lajthi 300 Lekë/kg

900 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ne kete ferme ka 30 njesi lajthi. Ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem. Eshte rezistente ne trasport dhe perdoret si perberes per embelsirat dhe si frut i thate.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5