Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Festim DAULLJA

Ky fermer prodhon dhe shet këto produkte agrokulture: domate dhe pjepëra.

Tek ky fermer blini produkte 100% bio të pastra. Ka 23 vite që merret me prodhimin e këtyre produkteve. Ky prodhim është në këto vlera 15000 kg domate dhe 11000 kg pjepëra në vit. Kultivimimi i pjepërave është i lartë, ndërsa kultivimi i domates në këtë zonë është relativisht i lartë pavarsisht çmimit të ulët.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte të tjera të cilat i ka për konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patëllxhan, bamje, bizele, grurë, bishtaja, qep, patate dhe fasule. Si dhe këto fruta: mollë, ftua, kaki, pjeshka, kajsi, kumbulla, sheg, lajthi, arra, xinxife, nespull dhe dardha. Gjithashtu ka dhe qumësht, gjizë, djath, gjalp, reçel dhe vezë pule.

Ferma Festim DAULLJA
Adresa Gajd.
Berat

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

15,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Magnus.

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm, për konservim dhe salc. Domatet ndihmojnë në parandalimin e disa tipeve të kancerit. Domatet ndihmojnë gjithashtu të reduktojnë defektet e shkaktuara nga pirja e duhanit. Është rezistente në transport.

Pjepër
Pjepër 50 Lekë/kg

11,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Dikti.

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm. Konsumimi i këtij fruti shërben për uljen në peshë si dhe gjithashtu për largimin e toksinave nga trupi. Është rezistent në transport.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5