Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Gani DOKSANI

Ky fermer prodhon dhe shet këto produkte agrokulture: shalqi dhe misër.

Tek ky fermer blini produkte 100% bio të pastra. Ka 27 vite që merret me prodhimin e këtyre produkteve. Ky prodhim është në këto vlera 6000 kg shalqi dhe 3000 kg misër në vit. Kultivimimi i shalqinjve është i lartë, ndërsa kultivimi i misrit në këtë zonë është relativisht i ulët pavarsisht çmimit të ulët.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte të tjera të cilat i ka për konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patëllxhan, bamje, bizele, grurë, bishtaja, qep, patate dhe fasule. Si dhe këto fruta: mollë, ftua, kaki, pjeshka, kajsi, kumbulla, sheg, lajthi, arra, xinxife, nespull dhe dardha. Gjithashtu ka dhe qumësht, gjizë, djath, gjalp, reçel dhe vezë pule.

Ferma Gani DOKSANI Ferma Gani DOKSANI
Adresa Qamica.
Berat

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Misër
Misër 22 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjorgjan.

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm ,si bukë, në guzhinë shërben edhe si bazë për pregatitjen e ëmbëlsirave. Misri mbron nga kanceri, nga sëmundjet e zemrës dhe nga sëmundja e Alzhaimerit.

Shalqi
Shalqi 10 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Kripson.

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm dhe gliko. Ky lloj fruti është i pasur me karotenoide, ideale për ta mbrojtur lëkuren nga rrezet e dëmshme te diellit. Është rezistente në transport

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5