Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Gjergj FTONI

Fermeri Gjergj tregton çdo vit 1 viç meqë mbarështon 1 lopë ndërsa qumështin e përdor për nevoja të familjes së tij. Ai ka 6 vite që ka mbjellë një siperfaqe të konsiderueshme me ullinj nga të cilët sapo ka filluar të marrë frutat e para. Këtë vit fermeri ka nxjerrë në treg 100 kg ullinj. Gjithashtu ky fermer për nevoja të familjes së tij prodhon 1200 kg grurë, 2000 kg misër, 30 raki rrushi , domate, speca, patëllxhana, kastraveca, fasule, patate, qepë, lakra.

Ka mbi 30 vite që merret me kultivimin e këtyre kulturave pra ka eksperiencë në këtë drejtim

Ferma Gjergj FTONI
Adresa Dheu i Lehte
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 40.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Laraman

Mish viçi të freskët i rekomanduar për të rritur dhe fëmijë. Cilësi e lartë e mishit dhe shije tepër e pëlqyer.

Ullinj
Ullinj 180 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Frantoio

Ulliri është pa dyshim një bimë mjekësore e mrekullueshme. Për çdo pikë të vajit të ullirit i marrim mbi 30 përbërës të cilët na mbrojnë nga sëmundjet e zemrës, mplakja e hershme dhe shumë sëmundje e tjera.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5