Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Enver KULLA

Kjo fermë merret me kultivimin e perimeve si; domate, speca, tranguj, patëllxhana dhe ka nje sipërfaqe vreshti prej 1500 metrash. Fermeri tregton rrush, ndërsa produktet e tjera i përdor për nevojat e veta familjare. Ai prodhon dhe tregton produkte cilësore dhe bio prej 20 vjetësh. Z. Enver i tregton produktet e tija ne tregun vendas dhe janë të kërkuara nga konsumatorët.

Ferma Enver KULLA
Adresa Labinot, poshtë rruges.
Elbasan

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 50 Lekë/kg

1,500 kg në 1 muaj

Varieteti: Shesh i zi, sheshi bardhë

Përdoret për konsum të freskët, prodhim rakije, vere, uthulle dhe lëngjeve të ndryshme.

Domate
Domate 35 Lekë/kg

150 kg në 3 muaj

Varieteti: Farë vendi

Përdoret për sallatë, tgurshi, salcë dhe gjellë.

Speca
Speca 35 Lekë/kg

100 kg në 3 muaj

Varieteti: Farë vendi

Përdoret për sallatë, turshi, pjekje, skuqje dhe gjellë.

Tranguj
Tranguj 35 Lekë/kg

100 kg në 3 muaj

Varieteti: Farë vendi

Përdoren për sallatë dhe turshi. Kanë shije të mirë.

Patëllxhan
Patëllxhan 30 Lekë/kg

30 kg në 3 muaj

Përdoret për pjekje në zgarë, skuqje, mbushje, gjellë dhe turshi.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5