Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Arjan XHELO

Ne kete ferme do te gjejme prodhime bio te zones, te cilat rriten ne menyre natyrale. Familja ka eksperience disa vjecare ne kete fushe dhe eshte e interesuar per te prodhuar produkte cilesore. Kjo ferme shet 2 vica ne vit, 300 kg rrush italian, fasule, miser, arra, thana te egra.

Ferma Arjan XHELO Ferma Arjan XHELO Ferma Arjan XHELO Ferma Arjan XHELO Ferma Arjan XHELO Ferma Arjan XHELO
Adresa Fshati Losnik
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 50.000 Lekë/krerë

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Keta vica jane te rritur ne menyre natyrale dhe kane mish shume te shishem dhe plot vitamina.

Rrush
Rrush 40 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Italjan

Ky lloj Rrushi është shumë i përshtatshëm për klimën e zonës, arrin të piqet në standartet e kërkuar, arrin ëmbëlsinë e duhur. Nga ky rrush del nje Raki dhe vere me cilësi shumë të lartë.

Fasule
Fasule 170 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Fasule e shijshme dhe shumë e shëndetshme, zien shpejt dhe është plehëruar me pleh organik.

Misër
Misër 40 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm ,si bukë, në guzhinë shërben edhe si bazë për pregatitjen e ëmbëlsirave.

Arra
Arra 200 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: VC\endi

Arrat kane vlera ushqyese dhe shërben për përgatitjen e ëmbelsirave në pasticeri .

Raki Thane
Raki Thane 1.200 Lekë/litër

10 litra në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Kjo raki eshte shume e vecante dhe e kerkuar nga tregu vendas.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5