Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Halim TORRA

Kjo fermë merret me shtimin e kecave dhe te lopeve. Çdo gjë në këtë fermë është bio. Sasia e këtyre produkteve është viça 2 krerë në vit, 5 krere keca, gjithashtu shet edhe gjalpe dhe djathe dhie.

Ferma Halim TORRA Ferma Halim TORRA Ferma Halim TORRA Ferma Halim TORRA
Adresa Fshati Rrodokali Posht
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Keca
Keca 6.000 Lekë/krerë

5 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Keta keca jane rritur ne natyre te hapur dhe me qumesht te fresket, kane mish te shishem dhe pa dhjame.

Djath dhie
Djath dhie 550 Lekë/kg

20 kg në 12 muaj

Varieteti: I bardhe

Djathi eshte i prodhuar nga qumeshti i fresket i dhive, eshte teper i shishem dhe rezistent ne kohe.

Gjalp
Gjalp 600 Lekë/kg

10 kg në 6 muaj

Varieteti: Lope

Gjalpi eshte 100% bio i prodhuar nga qumeshti i fresket i lopeve te fermes.

Viça
Viça 40.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Keta vica jane te rritur ne menyre natyrale dhe kane mish te shishem plot vitamina.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5