Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Xhemil ABDURRAMANI

Ashtu si edhe fermeret e tjere ne kete zone, ky fermer njihet per prodhim domatesh te varietetit Matias. Ai kultivon dhe shet rreth 80 kunjtal domate, cmimi i te ciles varion nga 10-50 leke, ne varesi te kohes kur produkti shitet.

Ferma Xhemil ABDURRAMANI
Adresa Fshati Kamcisht
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

8,000 kg në 6 muaj

Varieteti: Matias

Produkt bio, i shijshem dhe i rekomanduar per te gjithe familjen.

Qumësht
Qumësht 70 Lekë/kg

80,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Lope.

Qumesht i fresket lope per konsum ose gatime te ndryshme.

Pula Deti
Pula Deti 700 Lekë/kg

40 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Pula dhe gjela deti te shendetshem dhe te rritur me produkte bio.

Jonxhë
Jonxhë 600 Lekë/njësi

1,000 njësi në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Jonxhe me dengje qe perdoret si ushqim per kafshet.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5