Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ferdinant KICA

Ferma Ferdinant Prence eshte nje ferme e vogel ne Fshatin Pirre te Lushnjes. Kjo ferme merret me kultivimin e patates dhe fasules. Patatja eshte varietet vendi ndersa fasulja e shkurter. Ferma prodhon respektivisht 2000 dhe 300 kilogram ne vit. Perdoret kryesisht pleh kimik.

Ferma Ferdinant KICA
Adresa Fshati Pirre
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Fasule
Fasule 180 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: E shkurter.

Fasule e bardhe e shkurter plot me proteina dhe vlera te tjera ushqyese.

Patate
Patate 30 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Patate e vogel lekureholle, perfekte per gjelle ose per skuqje.

Lule lakre
Lule lakre 60 Lekë/kg

150 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Prodhim bio, me vlera ushqyese dhe i shijshem per sallat, gjele, i ferguar me veze.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5