Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Nuri PIRRA

Ferma Nuri Pirra eshte nje ferme e vogel ne fshatin Pirre te Lushnjes. Kjo ferme merret me kultivimin e domates dhe pjeprit. Ferma prodhon mesatarisht 1500 kilogram domate dhe 2000 kilogram pjeper ne vit.

Ferma Nuri PIRRA
Adresa Fshati Pirre
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 60 Lekë/kg

1,500 kg në 3 muaj

Varieteti: Matias.

Domate e shijshme sere, e keshillueshme per sallate.

Pjepër
Pjepër 90 Lekë/kg

2,000 kg në 3 muaj

Varieteti: I verdhe.

Pjeper i verdhe bio dhe plot leng dhe vlera ushqyese.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5