Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Lenci PIRRA

Ferma Lenci Pirra eshte nje ferme e vogel qe kultivon tranguj, domate Mangos dhe shet 2 vica ne vit. Ferma prodhon mesatarisht 250 kilogram tranguj ne vit, te tipit Spartak. Per konsum familjar fermeri rrit pula dhe zogj fshati.

Ferma Lenci PIRRA
Adresa Fshati Pirre
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Tranguj
Tranguj 60 Lekë/kg

250 kg në 3 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull i gjate bio, perfekt per sallate ose turshi.

Viça
Viça 50.000 Lekë/krerë

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Vica te rritur me ushqim natyral. Ata kane mish te shendetshem dhe te pasur me proteina.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

60,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Mangos

Domate e shijshme dhe rezistente. Prodhim bio.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5