Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Dervish METUSHI

Ferma Dervish Metushi ndodhet ne fshatin Kamcisht te Lushnjes. Ferma merret me kultivimin e shalqiut dhe fasules. Ferma disponon gjithashtu gjela deti dhe vica per shitje. Kjo ferme ka eksperience dhjetra vjecare.

Ferma Dervish METUSHI
Adresa Fshati Kamcisht
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Shalqi
Shalqi 20 Lekë/kg

50,000 kg në 3 muaj

Varieteti: Vendi

Shalqi bio, i madh dhe i embel e plot leng.

Fasule
Fasule 180 Lekë/kg

8,000 kg në 12 muaj

Varieteti: E shkurter.

Fasule e bardhe kokerrvogel dhe shume e shijshme.

Viça
Viça 50.000 Lekë/njësi

5 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Vica te njome te rritur me ushqime bio.

Gjela deti
Gjela deti 700 Lekë/kg

30 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Gjela dhe pula deti te rritura me ushqime bio.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5