Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Isuf KUQI

Ferma Isuf Kuqi ndodhet ne fshatin Kamcisht te Lushnjes. Ne kete ferme kultivohet trangull dhe kungull. Trangulli eshte danez ndersa kungulli vendi. Ferma prodhon mesatarisht 2000 kilogram tranguj dhe 2000 kilogram kungull.

Ferma Isuf KUQI
Adresa Fshati Kamcisht.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Kungull
Kungull 60 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Kungull i gjate i holle, i shijshem per gjelle, byrek, skuqje apo pjekie.

Tranguj
Tranguj 90 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez.

Trangull i vogel i trashe e plot leng.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5