Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ardjan LUKA

Fermeri Ardjan dallohet për kultivimin e vreshtarisë.Ka 10 vite që ka mbjellë një sipërfaqe prej 1000 m2 me hardhi të varietetit Shesh i bardhë nga i cili prodhon rreth 150 kg raki rrushi për shitje. Gjithashtu ky fermer mbarështon 5 dhi nga të cilat nxjerr në treg çdo vit 3 krerë keca. Për nevoja të familjes së tij prodhon domate, speca, kastraveca, patëllxhana, qepë, hudhra, fasule , patate si dhe mbarështon 1 derr.

Ka mbi 25 vite që merret me kultivimin e këtyre kulturave pra ka eksperiencë në këtë drejtim.

Ferma Ardjan LUKA
Adresa Hajmel
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Raki rrushi
Raki rrushi 350 Lekë/litër

150 kg në 12 muaj

Varieteti: Shesh i bardhe

Ky lloj rrushi është i varietetit "Shesh i bardhr". Ky lloj varieteti është kokërrmadh me ngjyrë të bardhë . Përdoret neper restorante të ndryshme.

Keca
Keca 6.000 Lekë/krerë

3 krerë në 12 muaj

Kecat e këtyre dhive ushqehen me qumësht dhe ushqim natyre. Kanë një mish të mirë.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5