Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Xhemal ZIKO

Ferma Xhemal ZIKO e ka vendodhjen ne fshatin Kamcisht te qytetit te Lushnjes. Ne kete ferme do te gjeni domate 420ce dhe tranguj spartak. Ferma prodhon mesatarisht 20000 kilogram domate dhe 15000 kilogram tranguj ne vit.

Ferma Xhemal ZIKO
Adresa Fshati Kamcisht.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

20,000 kg në 12 muaj

Varieteti: 420ce.

Domate bio dhe e shijshme per sallate, salce , gjelle dhe turshi.

Tranguj
Tranguj 50 Lekë/kg

15,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull bio, i gjate e i holle dhe perfekt per turshi apo sallate.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5