Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Todi CILI

Kjo familje kultivon speca dhe domate, perkatesisht 4 dhe 60 kunjtal ne vit. Fermeri kultivon per konsum familjar fruta dhe perime te tjera si dhe rrit shpeze. Ai garantoncilesi te larte dhe prodhim bio.

Ferma Todi CILI
Adresa Fshati Eskaj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Speca
Speca 120 Lekë/litër

400 kg në 3 muaj

Varieteti: Vendi

Spec bio, i shijshem dhe cilesor.

Domate
Domate 60 Lekë/kg

6,000 kg në 6 muaj

Varieteti: Matias

Produkt i pjekur mire, i shijshem dhe rezistent.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5