Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Fatmir DERKA

Kjo ferme gjendet ne fshatin Babunje te qytetit te Lushnjes. Ne kete ferme kultivohet vetem molle. Molla eshte varietet star king, e kuqe dhe e verdhe. Ferma prodhon mesatarisht 6000 kilogram molle ne vit dhe njihet per cilesine e larte te produktit dhe per kultivimin e tij bio.

Ferma Fatmir DERKA
Adresa Fshati Babunje
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mollë
Mollë 90 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Star king.

Molle e kuqe kokerrmadhe dhe e embel.

Mollë
Mollë 110 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Star king.

Molle tavoline. E verdhe, e madhe dhe plot leng.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5