Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Resmi MUCA

Kjo ferme e vogel ndodhet ne Kamcisht te Lushnjes. Ketu kultivohen domate dhe tranguj. Ferma shet gjithashtu nje lope ne vit. Produktet jane bio dhe prodhohen mesatarisht 200 kilogram domate dhe 300 kilogram tranguj ne nje vit.

Ferma Resmi MUCA
Adresa Fshati Kamcisht
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Matias.

Domate e shijshme dhe e forte. Perfekte per sallate.

Tranguj
Tranguj 50 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez.

Trangull i shijshem per sallate dhe turshi.

Lopë
Lopë 150.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Lope me shqerra per qumesht ose per vica.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5