Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Pirro KUTE

Kjo ferme ndodhet ne fshatin Shakuj te Lushnjes. Ne kete ferme do te gjeni varietete te ndryshme rrushi si viktoria, blackmesh dhe atiki. Ferma posedon gjithashtu dhe vica te cilet i shet.

Ferma Pirro KUTE
Adresa Fshati Shakuj.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 40 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Blackmesh

Rrush i zi i shijshem per ngrenie ose per raki.

Rrush
Rrush 60 Lekë/kg

3,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Viktoria.

RRush kokerrmadh i zi, tavoline.

Rrush
Rrush 45 Lekë/kg

4,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Atiki.

Rrush i bardhe per ngrenie, raki ose vere te bardhe.

Viça
Viça 70.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Vica te beshem e te rritur me produkte bio.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5