Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ndoc PREÇI

Fermeri Ndoc tregton çdo vit 1 viç si dhe mesatarisht 2100 litra qumesht.Ka 3 vite qe ka mbjelle nje siperfaqe të konsiderueshme me 40 rrënjë ullinj të cilët sapo kanë hyrë në prodhim dhe këtë vit ka nxjerrë në treg 100 kg ullinj. Gjithashtu ky fermer për nevoja të familjes se tij prodhon 1200 kg grurë, 2400 kg misër, 6000 kg jonxhë, domate, speca, patëllxhana, kastraveca, speca, patate, bostan, pjepër, qepë, rrush nga i cili prodhon 50 kg raki si dhe mbareshton 2 derra dhe 10 krerë pula nga të cilat përfiton mesatarisht 600 kokrra vezë në vit.

Ka mbi 25 vite që merret me kultivimin e këtyre kulturave pra ka eksperiencë në këtë drejtim.

Ferma Ndoc PREÇI
Adresa Hajmel
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ullinj
Ullinj 180 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: frantoio

Ulliri është pa dyshim një bimë mjekësore e mrekullueshme. Për çdo pikë të vajit të ullirit i marrim mbi 30 përbërës të cilët na mbrojnë nga sëmundjet e zemrës, mplakja e hershme dhe shumë sëmundje e tjera.

Viça
Viça 40.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Laraman

Mish viçi të freskët i rekomanduar për të rritur dhe fëmijë. Cilësi e lartë e mishit dhe shije tepër e pëlqyer.

Qumësht lope
Qumësht lope 33 Lekë/litër

2,100 litra në 12 muaj

Varieteti: Qepe drishti

Qumesht i kontrolluar, i paster dhe tregtohet pa hollues ne treg. Perdorimi i qumështit të lopës forcon imunitetin.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5