Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Aleksander DUSHI

Ferma ndodhet ne fshatin Shakuj te Lushnjes. Ne kete ferme kultivohen patellxhan, tranguj, domate dhe speca. Trangulli eshte varietet spartak ndersa domatja varietet izmir. Produktet ne kete ferme jane bio dhe te nje cilesie te larte.

Ferma Aleksander DUSHI
Adresa Fshati Shakuj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Patëllxhan
Patëllxhan 110 Lekë/kg

8,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Sere.

Patellxhan i shijshem dhe i kultivuar bio.

Tranguj
Tranguj 60 Lekë/kg

7,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull i gjate e i shijshem per sallate dhe turshi.

Domate
Domate 25 Lekë/kg

6,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e kultivuar bio dhe shume e shijshme per sallate.

Speca
Speca 90 Lekë/kg

3,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt bio per sallate, gjelle, skuqje, pjekie dhe turshira te ndryshme.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5