Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Fetma Engjell DANGLLIA

Ky fermer kultivon ullinj dhe limona, perkatesisht 7 dhe 20 kunjtal. Varieteti i ullinjve eshte Frantoj dhe Kripes Berati, ndersa limoni eshte varietet Kinez dhe Vendi. Per konsum familjar fermeri rrit disa shpeze, si dhe kultivon rrush dhe perime te ndryshme.

Fetma Engjell DANGLLIA
Adresa Fshati Ciflik
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ullinj
Ullinj 100 Lekë/kg

700 kg në 12 muaj

Varieteti: Frantoj, Kripes berati

Produkt cilesor per tu bere vaj ulliri dhe per tu konsumuar ne sallate.

Limona
Limona 100 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Kinez dhe Vendi

Limona rezistent ndaj te ftohtit. Prodhim cilesor.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5