Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Mariglen MIKALI

Ferma Mariglen Mikali ndodhet ne Shukaj te Lushnjes. Ne kete ferme kultivohen speca domate, tranguj dhe patellxhane. Ketu do te gjeni gjithashtu gjela dhe pula deti te rritura me ushqime bio.

Ferma Mariglen MIKALI
Adresa Fshati Shakuj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Speca
Speca 60 Lekë/kg

4,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Speca bio per sallate, gjelle, turshi dhe skuqje.

Domate
Domate 60 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Sere.

Domate e shijshme e vjeshtes.

Tranguj
Tranguj 30 Lekë/kg

7,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak

Trangull i gjate e i shijshem per sallate.

Patëllxhan
Patëllxhan 60 Lekë/kg

6,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Sere.

Produkt bio dhe shume i shendetshem.

Gjela deti
Gjela deti 700 Lekë/kg

10 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Pula dhe gjela deti te shendetshem te rritur ne fusha.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5