Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Landi BUSHI

Ferma Landi Bushi ka nje siperfaqje prej 5000 metrash katrore. Kjo ferme ndodhet ne fshatin Mazhaj te Lushnjes. Ketu kultivohen domate dhe tranguj. Ne kete ferme do te gjeni gjithashtu gjela dhe pula deti te shendetshme. Fermeri ka eksperience te gjate ne bujqesi dhe blegtori dhe produktet i ka cilesore.

Ferma Landi BUSHI
Adresa Fshati Mazhaj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Gjela deti
Gjela deti 650 Lekë/kg

15 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Gjela dhe pula deti te shendetshme dhe me mish te shijshem.

Tranguj
Tranguj 50 Lekë/kg

11,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull i gjate, plot shije. Perdoret per turshi dhe sallate.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

9,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e shijshme e kultivuar bio. Perdoret per sallate, turshi, salce dhe gjelle.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5