Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Muarrem DISHA

Ferma Muarrem Disha ndodhet ne fshatin Cerme te komunes Allkaj ne Lushnje. Ne kete ferme kultivohen fasule dhe jonxhe. Fermeri prodhon mesatarisht 5000 kilogram fasule dhe 20000 kilogram jonxhe ne vit.

Ferma Muarrem DISHA
Adresa Fshati Cerme.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Fasule
Fasule 190 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: E gjate.

Fasule e kultivuar bio dhe shume e shijshme per gjelle.

Jonxhë
Jonxhë 500 Lekë/dëngje

20,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Jonxhe e thate per kafshet si lopa, gomari etj.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5