Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Llaqi ALLKANJARI

Ferma Llaqi Allkanjari ndodhet ne fshatin Krutje te Lushnjes. Ne kete ferme kultivohen nje sere produktesh si pjeper, domate, patellxhane speca dhe tranguj. Varietetet jane te ndryshme dhe produktet konsumohen ne menyra te ndryshme. Fermeri i konsumon dhe vete dhe te gjitha jane te kultivuar ne menyre bio.

Ferma Llaqi ALLKANJARI
Adresa Fshati Krutje
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Pjepër
Pjepër 75 Lekë/kg

12,000 kg në 12 muaj

Varieteti: I verdhe.

Pjeper i kultivuar bio. Shume i embel dhe plot leng.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

4,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Matias.

Domate e shijshme per sallate, gjelle, salce ose turshi.

Patëllxhan
Patëllxhan 15 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt i shijshem bio. Per gatime te ndryshme si gjelle, turshi, tave dhe skuqje.

Speca
Speca 50 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Jeshile.

Spece te kultivuara bio, per sallate, gjelle dhe turshi.

Tranguj
Tranguj 30 Lekë/kg

12,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull i gjate dhe i shijshem per sallate dhe turshi.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5