Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Emiljano MUSO

Ferma kultivon kryesisht molle punimet behen me makineri perdoren plehra organike nuk perdoren stimulues. Ferma ka nje siperfaqe prej 14 dynym.

Ferma Emiljano MUSO
Adresa Korce Bilisht km 23 Mancurisht
Korçë

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mollë
Mollë 40 Lekë/kg

25,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Gold

Molle e shijshme dhe e lengeshme ruhet lehte ne kushte frigoriferike. E kerkuar se tepermi nga tregu vendas dhe ai nderkombetar.

Mollë
Mollë 30 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Ajdaret

Molle rezistente dhe e kerkuar nga tregu vendas per konsum ndersa exporti e grumbullon kryesisht per industrine e perpunimit dhe lengjeve.

Mollë
Mollë 50 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Starking

KJo eshte nje nga molle me te kerkuara ne treg per shkak te shijes dhe bukurise qe i jep ngjyra e kyqe.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5