Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Gramoz DINGO

Ky fermer merret me kultivimin e vreshtarise, varieteti Merlot ne siperfaqen 6000 m2 , rrush produkt per shitje ne sasine 35 kv si dhe mbareshtron 2 lope dhe 2 vica per shitje, qumesht loene sasine 2000 litra per shitje.

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve si:speca, domate, qepe, patate, fasule, kastraveca, sallate, bamje per perdorim vetjak.

Ferma Gramoz DINGO
Adresa Piskove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 80 Lekë/kg

3,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky lloj varieteti piqet heret, eshte i embel. Rrushi Merlot mund te prodhoje vere mjaft te embel, eshte shume i shijshem ne konsumim si frut.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish mjaft i shijshem ne konsumim. Mish me vlera te larta ushqyese, viçat kulloten e marrin ne terren.

Qumësht lope
Qumësht lope 60 Lekë/litër

2,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Lope.

Qumesht i kontrolluar dhe mjaft i shijshem ne perdorim, ka perdorim te gjere pasi eshte mjaft i shendetshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5