Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Shkelqime LAHE

Ky fermer merret me mbareshtrimin e nje lope dhe nje vici per shitje, gjithashtu edhe 1000 liter qumesht per shitje,. Ky fermer kultivon jonxhe , tershere ne siperfaqen 14 dylym si baze ushqimore per blegtorine si dhe perime si speca, domate, qepe, patate, fasule, kastraveca dhe peme frutore si qershi , molle, pjeshke per perdorim vetjak.

Ferma Shkelqime LAHE
Adresa Piskove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish i kontrolluar nga sherbimi veterinar dhe shume i shijshem ne perdorim.

Qumësht lope
Qumësht lope 60 Lekë/litër

1,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Lope.

Qumshti eshte nje varietet qe konsumohet ne cdo familje, sherben si baza e prodhimit te gjizes, djathit , gjalpit ka vlera ushqyese dhe sherben per forcimin e kockave.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5