Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Taulant ABAZAJ

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 2 lope dhe 2 krere vica per shitje, gjithashtu perpunon gjize per shitje ne sasine 500 kg. Ky fermer kultivon jonxhe, tershere, grure, miser ne siperfaqen 1 dynym baze ushqimore per blegtorine , perime si : speca, domate, qepe, patate, fasule, domate, kastraveca etj si dhe peme frutore si rrush per perdorim vetjak.

Ferma Taulant ABAZAJ
Adresa Zhepove
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish i kontrolluar nga sherbimi veterinar dhe shume i shijshem ne perdorim.

Gjizë
Gjizë 150 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjizë

Gjiza zihet nga vetë fermeri me familjarët e tij. Duhet theksuar se gjithçka bëhet në mënyrë tradicionale dhe brenda standarteve. Ky produkte perdoret per konsumim te pergjithshem. Mjaft i shijshem ne perdorim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5