Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ardi SPAHIU

Ky fermer merret me mbareshtrimin e nje lope dh nje vici, mish per shitje, gjithashtu edhe 2000 litra qumesht produkt per shitje,

Ky fermeer ne siperfaqen 1 ha kultivon jonxhe , tershere si baze ushqimore per blegtorine. Ky fermer kultivon perime si:speca, domate, qepe, patate, fasule, kastraveca etj dhe rrush per perdorim vetjak.

Ferma Ardi SPAHIU
Adresa Mertinj
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qumësht lope
Qumësht lope 60 Lekë/litër

2,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Lope.

Qumshti eshte nje varietet qe konsumohet ne cdo familje, sherben si baza e prodhimit te gjizes, djathit , gjalpit. Ka vlera ushqyese dhe sherben per forcimin e kockave.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish i kontrolluar nga sherbimi veterinar dhe shume i shijshem ne perdorim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5