Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Besnik XHUNGA

Ky fermer merret me mbareshtrimin e nje lope dhe nje vici ,mish vici per shitje. Gjithashtu ky fermer merret me kultivimin e vreshtit Merlot ne sasine 2000 m2 produkt per shitje.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte te tjera të cilat i ka per konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patellxhan, bamje, bizele, sallat jeshile, qepe, patate dhe fasule dhe peme frutore si qershi, ftonj dhe shege. Ne siperfaqen 2000 m2 prodhon jonxhe , tershere, miser per baze ushqimore per blegtorine.

Ferma Besnik XHUNGA
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish me vlera te larta ushqyese, i kontrolluar nga sherbimi veterinar. Viçat kulloten e marrin ne terren.

Rrush
Rrush 80 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Rrush i varietetit "Merlot", cilesi shume e mire.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5