Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ferko MALKE

Ky fermer merret me vreshtari,ne siperfaqen 4000 m2 rrush Debine ,bajame 100 rrenje, qershi , molle dardhe 50 rrenje per secile produkt per shitje.

Ferma Ferko MALKE
Adresa Psar
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 80 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Debine

Ky eshte nje lloj rrushi qe piqet heret, me shije te embel te qershise, mjaltit, dhe ndonjehere te mendres. Shume i shijshem per konsumim, prej ketij varieteti prodhohet edhe vere Debine

Bajame
Bajame 200 Lekë/kg

800 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm dhe si frut i thatë. Konsumimi i bajameve ndihmojnë në luftimin e sëmundjeve të zemrës, anemis, si dhe në luftimin e kancerit.

Qershi
Qershi 100 Lekë/kg

400 kg në 12 muaj

Varieteti: Napolon

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, konservim, reçel dhe gliko. Qershitë bëjnë të mundur uljen e kolesterolit në trup, lehtëson dhimbjet për ata që vuajnë nga artriti dhe gjithashtu vepron si një agjent kundër plakjes.

Mollë
Mollë 60 Lekë/kg

700 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Molla këshillohet të përdoret nga personat që janë mbi peshë dhe për ata që vuajnë nga diabeti.

Dardha
Dardha 100 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem, gliko, recel dhe komposto.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5