Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Valbona NEBIAJ

Ky fermer merret me kultivimin e pemeve frutore pjeshke ne sasine 50 rrenje, dhe rrush ne siperfaqen 2000 m2 produkt per shitje.

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve si:speca, domate, qepe,pateate, fasule, kastraveca etj per perdorim vetjak dh peme te tjera frutore si: arra, molle, qershi etj per perdorim vetjak.

Ferma Valbona NEBIAJ
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 60 Lekë/kg

1,600 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky lloj varieteti piqet heret, eshte i embel. Rrushi Merlot mund te prodhoje vere mjaft te embel, eshte shume i shijshem ne konsumim si frut.

Pjeshka
Pjeshka 70 Lekë/kg

600 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Pjeshka është e pasur me antioksidantë të cilët i mbrojnë qelizat e trupit nga dëmtimi dhe kështu zvogëlojnë rrezikun nga sëmundjet kardiovaskulare, disa lloje të kancerit dhe sëmundjeve kronike.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5