Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Besnik XHAKO

Ky fermer merret me kultivimin e rrushit, ne siperfaqen 2000 m2 , 30 rrenje hurme , dhe 20 rrenje arra produkt per shitje.

Ky fermer merret me kultivimin e perimeve si speca, domate, qepe, patae, fasule, per perdorim vetjak.

Ferma Besnik XHAKO
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 70 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky fermer merret me kultivimin e rrushit "Merlot", ky lloj varieteti perdoret per konsum te perditshem. Ai mbron nga keqtretja e stomakut, temperatura, semundjet e melçise, si dhe nga mjaft semundje te tjera.

Hurmë
Hurmë 40 Lekë/kg

600 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky fermer merret me prodhimin e hurmes fare zeze. Ajo përdoret e freskët, e thatë, përgatitet reçel, marmelatë, alkool, raki dhe ëmbëlsira të ndryshme.

Arra
Arra 400 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Arren e perdorim te thate por gjen perdorim mjaft te gjere ne familjet permetare edhe si gliko. Arra ul nivelin e yndyrave te demshme ne gjakrrjedhje.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5