Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Tomorr SHKIRA

Ferme me nje siperfaqe 4 dynym kultivon fasule, qepe dhe vere rrushi. ferma eshte e mirmbajtiur dhe mir punuar e trajtuar me plehra organike.

Ferma Tomorr SHKIRA Ferma Tomorr SHKIRA Ferma Tomorr SHKIRA
Adresa Fshati Lin
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Fasule
Fasule 200 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Kavaje

Fasule e plehëruar me pleh organik dhe vaditur shpesh herë, zien shpejt dhe është shumë e shijshme në konsumim.

Qepë
Qepë 45 Lekë/kg

250 kg në 12 muaj

Varieteti: Korce

Qepë me vlera të larta ushqyese, e rritur në mënyrë natyrale, ndihmon në pastrimin e organizmit nga bakteret dhe gjithashtu përmirëson shikimin, konsumohet e njomë ose e thatë.

Verë
Verë 250 Lekë/litër

170 litra në 12 muaj

Varieteti: Resling

Vere e prodhuar nga rrushi resling, me embelsine e duhur dhe ne kohen e duhur.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5