Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Eter SHKIRA

Ferma merret me kultivimin e mollës që prej shumë kohësh. Në fermë të gjitha prodhimet rriten në mënyrë natyrale dhe pa stimulues kimik. Fermeri ka nje eksperience te gjate pune edhe jashte vendit. Ky fermer prodhon dhe shet këto produkte frutikulture molle 600 kg, fiq 200kg, rrush 400 kg.

Ferma Eter SHKIRA Ferma Eter SHKIRA Ferma Eter SHKIRA
Adresa Fshati Lin
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mollë
Mollë 60 Lekë/kg

600 kg në 12 muaj

Varieteti: Gold

Frut me vlera të larta ushqyese, dhe kurative, ndihmon në humbjen e kilogrameve të tepërt ul % e sheqerit në gjak përmirëson aparatin tretës.

Fiq
Fiq 100 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, reçel, gliko, raki dhe njëkohësisht përdoret dhe si frut i thatë. Është rezistent në transport

Rrush
Rrush 45 Lekë/kg

400 kg në 12 muaj

Varieteti: Tavoline

Rrush shume cilesor dhe i pjekur ne kohen e duhur.

martin hamolli Rating 0 Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4

pershendetje, me ndihmoni dot te shes fiq te eger .flm

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5